Domácnosti by mali zvážiť čím kúriť, je dokázané, že kúrenie uhlím je o 50% lacnejšie ako plynom, aj keď plynom kúriť je pohodlnejšie. Na priemerný dom môžu takto občania ušetriť 600 – 700 €. Pre komfort ponúkame balené alebo vrecované uhlie, čo zabezpečuje komfort, bezprašnosť, ľahký odvoz, dlhodobé skladovanie.

20170605 133951

Ponuka palív je široká, ponúka sa kvalitné hnedé uhlie zo slovenských baní (uhlie: kocka, baňa Cígeľ) alebo z českých baní (uhlie: kocka Svetec - baňa Bílina). Palivo je cenovo lacné, dobre horí, ostáva málo popolu a vhodné na rozkurovanie čierneho uhlia energetického E-150, ktoré sa ľudovo nazýva „kal“ alebo „šľam“. Vhodné do ústredného kúrenia či domácich kuchynských piecok. Nekupovať príliš lacné nekvalitné palivá, radšej drahšie, kvalitnejšie, vtedy ušetríte.

Čierne energetické uhlie E-150 je od dávnych čias nazývaný „Kal“ alebo "Šľam", pretože na pohľad tak vyzerá. „Kal“ sa predáva v najvyššej možnej kvalite, stačí vyskúšať. Vzorky sú sprostredkované na prevádzkach.

20170606 120932

Je eko - palivo, vhodné najmä do moderných domácností, pre rôzne druhy vykurovacích zariadení, aj do automatických kotlov. Ponúkame ekohrášok čierny a hnedý, voľne ložený alebo balený vo váhe 25kg / vrece.

20170608 ekohrasok 2

 

Nepodľahnite obchodníkom, ktorí ponúkajú rôzne druhy palív a to za nízke ceny, no veľmi nekvalitné. Pozor na „pocestných“ šoférov hlavne zo susedných krajín, pretože do auta nevidíte. Často sa dá ulakomiť na dobrej cene, v zime sa nedá vykúriť, a potom sa nakupuje palivo u nás, aby ste ho spálili (keď je už neskoro).
Pevné palivá kupujte od „značkových“ dodávateľov, ktorých poznáte a majú „kamenné“ predajne vo vašom okolí, v ktorých je spätne možno uplatniť prípadnú reklamáciu.

Pred zakúpením paliva, pre ktoré ste sa rozhodli, je možné si vyžiadať bezplatne vzorku do „igelitky“ – doma vyskúšať kvalitu a následne objednať.

  • hnedé uhlie v suchej a vetranej pivnici či „šope“ - zamedzuje sa rozpadaniu
  • čierne uhlie, čierne energetické uhlie E-150 (kal) a koks je kamenné, neznehodnotí sa ani rokmi na dvore pod „holým nebom“
  • koks sa môže skladovať roky
  • brikety je možno skladovať dlhšie no nie vo vlhkom prostredí, pri nesprávnom uskladnení sú samovznietiteľné
  • BALENÉ UHLIE v jutových vreciach skladovať "pod strechou". Priame slnečné žiarenie nepriazdnivo pôsobí na obsah vo vnútri
  • bezprašnosť
  • ľahká manipulácia
  • dlhodobé skladovanie (vo vnútri)
  • možnosť uložiť vrecia na seba – šetrenie priestoru

20170510 balene uhlie TODAKO 1

 

Vhodné je objednať si palivá či stavebný materiál telefonicky, mailom alebo osobne na predajni najbližšie k Vášmu domu – tovar možno doviesť hneď, alebo v iný deň dohodou

U nás je možno po objednaní doviesť tovar aj do náročného terénu na základe skúseností vodičov, a to vozidlami AVIA alebo LIAZ.

www vozidlo TODAKO