Domácnosti by mali zvážiť čím kúriť, je dokázané, že kúrenie uhlím je o 50% lacnejšie ako plynom, aj keď plynom kúriť je pohodlnejšie. Na priemerný dom môžu takto občania ušetriť 600 – 700 €. Pre komfort ponúkame balené alebo vrecované uhlie, čo zabezpečuje komfort, bezprašnosť, ľahký odvoz, dlhodobé skladovanie.

20170605 133951

Na Kysuciach sú domy umiestnené vysoko v horách, ťažko prístupných miestach pre plyn. Ľudia majú v domoch pece po rodičoch a starých rodičoch. Budú ešte dlho uhlím kúriť. Preto ponúkame sortiment na základe dopytu, čo je čierne uhlie, hnedé uhlie, koks, ekohrášok a hnedouhoľné brikety voľne ložené a už aj v balenej forme. Kúrenie čiernym uhlím je veľmi výhodné, nakoľko ide o tzv. „kamenné“ uhlie s vysokou výhrevnosťou. Zákazník si môže vybrať frakciu tzv. kocky (25-80mm zrno) alebo drobnejšie tzv. orech (25-50mm zrnitosť), hnedé uhlie je tiež požadované od nepamäti ako aj tzv. koks. Uhlie sa ponúka v rôznych cenových hladinách, drahšie aj lacnejšie, je na výbere zákazníka. Kúrenie koksom je taktiež lacnejšie, aj keď sa zdá cena relatívne vysoká, no palivo má vysokú výhrevnosť. Odporúča sa ho páliť len v liatinových peciach značiek Viadrus alebo Emka. Ekohrášok sa spomína v radách nižšie.

Okrem vyššie spomínaných palív sme rozšírili pre spotrebiteľov chát, domácností či firiem, sortiment o štiepané drevo voľne ložené, v „klietkach“ a sieťach, drevné peletky z mäkkého dreva vo veľmi výhodnej cene, drevné brikety či valce.