História

Firma Peter Tomek - TODAKO vznikla ako súkromná firma na Slovensku v r. 1991 so sídlom v Čadci. Činnosť začala predajom pevných palív v regióne Kysúc, výrobou - šitím odevov z prírodných a umelých kožušín, neskôr ľahkej a ťažkej konfekcie. V r. 2010 rozšírila aktivity o gastronómiu a prevádzkovala vlastné hotelové zariadenie v blízkosti svojho sídla. Uvedené posledné činnosti sú však už minulosťou.

budova todako 002budova todako 001

Predmet činnosti

V súčasnosti sa firma zaoberá maloobchodným predajom a distribúciou pevných palív dovážaných prevažne zo slovenských a českých uhoľných baní (uhlie: kocka, brikety, čierne energetické uhlie E-50, koks, Eko-hrášok, orech atď. Predaj je voľne ložený alebo balený), stavebného materiálu (štrky a piesky), predajom kvalitnej ornice (výkopovej zeminy) a štiepaného dreva.

Regionálne maloobchodné prevádzky sú založené v Turzovke, Rakovej, Krásne nad Kysucou, v Čiernom pri Čadci a Staškove z dôvodu znižovania nákladov na dopravu tovaru domov.

Operatívne a priamymi dodávkami z týchto stredísk sa zásobujú prevažne domácnosti a prevádzky na základe prijatých telefonických, mailových či osobných objednávok. Prevádzky uhoľných skladov sú vybavené nakladačmi, sklápacími Aviami ako aj veľkými nákladnými autami LIAZ vhodné do ťažkého kysuckého terénu. Dovoz sa realizuje do celého okolia, k „dverám“ konečného zákazníka.

V ponuke sú prenájmy kancelárskych, výrobných, obchodných či skladových priestorov a reklamných plôch.

Ciele

  • Klásť dôraz na kvalitu služieb pre koncové odberateľské miesto
  • Kontinuálny rozvoj
  • Stabilita firmy
  • Profesionálny rast u pracovníkov
  • Dosahovať najlepšie možné výsledky oproti predchádzajúcim obdobiam

Vízia

Byť dôveryhodným, stabilným a efektívnym poskytovateľom všetkých poskytovaných služieb.